Hasičské poutě

Vážení kolegové, v příloze Vám zasílám materiály ke Krajské hasičské pouti
v Brně a k Hasičské pouti ve Křtinách. Současně Vás žádám o maximální podporu Krajské hasičské pouti, ať je "Blansko" vidět a provětráte historické prapory.

Přeji hezký den

Pout Křtiny

Pozvánka KP

Plakát KP

28. 4. 2017

Oslava svátku patrona hasičů sv. Floriána - Cetkovice 5.5.2017

Cetkovice

18. 4. 2017

Mše sv. Floriána - Velké Opatovice 7.5.2017

17. 4. 2017

Zápis ze schůze výboru okrsku Šebetov z 10.4.2017 v Knínicích

Byla projedána změna v termínu konání Základního kola.

Znovu potvrzen původní termín 27.května 2017 v Úsobrně.

Příjezd sborů do 12,30 hod., 12.45 nástup,

S sebou přivezte řádně čitelně vyplněnou a podepsanou přihlášku. Všechny přihlášky budou odeslány na OSH do Blanska.

Zahájení soutěže 13.00 hod.

Velitel soutěže: Dračka Dominik

Hlavní rozhodčí: Dufka Josef

Požární útok na 2 „B“ pro všechny kategorie. Družstvo jen jeden pokus.

Rozhodčí na útoku Špidlík Jiří  náhr. Konečný Michal Drválovice

100m přes překážky každý dva pokusy, rozhodčí Toul Libor

Pořadová příprava rozhodčí Vykydal Jiří.

Časomíru dodají Uhřice, čísla pro závodníky: Borotín, praporky:Úsobrno, zdravotní službu: Úsobrno.

Stravenky pro rozhodčí: zajistí Roupa Josef

Předběžně přihlášeno celkem 22 družstev. Upřesnění bude provedeno na Okrskové schůzi 29.4.2017 v Kulturním domě v Borotíně v 18,00 hodin.

Mše ke sv. Floriánu v Cetkovicích 5. května 2017. Sraz v 17,00 hodin u zbrojnice, odchod do kostela a po mši bude svěceno nové auto SDH Cetkovice

V diskuzi požadavek na uzavření smlouvy s Obecními úřady na možnost povolat jednotky hasičů na námětová cvičení v rámci okrsku.

11. 4. 2017

Společné plnění odznaků odborností

V sobotu 25.3.2017 se v Borotíně uskutečnilo "Společné plnění odznaků odbornosti", kterého se zúčastnili mladí hasiči SDH Borotín, SDH Šebetov, SDH Kořenec a SDH Velké Opatovice celkem 34 mladých hasičů. Mladí hasiči plnili odbornosti  a specializace:

Preventista -Junior, Prevenrista, Strojník  - Junior, Strojník, Kronikář, Instruktor,

Zdravotník, Táborník, Ajťák.

Všem kteří odbornost nebo specializaci získali blahopřejeme a SDH Borotín děkujeme za přípravu celé akce.

8. 4. 2017

TFA mládeže

7. 4. 2017

Výměna členských průkazů

Vážení kolegové,

tak jak jsme v průběhu uplynulých měsíců upozorňovali, tak je možno vystavovat nové papírové členské průkazy. Tyto průkazy vydává OSH Blansko na základě požadavku (mail, osobně...). Pří žádosti o průkazku musí být člen zaevidován v centrální evidenci. Žádost musí obsahovat příjmení a jméno člena a jeho evidenční číslo. Člen buď musí mít fotku nahranou v CE nebo ji přinese osobně zástupce sboru (průkazy budou laminovány).

Vystavení nových členských průkazů je doporučeno u mladých hasičů, sportovců a funkcionářů SDH. Cena nové průkazky zůstává stejná, tj. 10,- Kč.

Výměna členských průkazů bude probíhat do 31.12.2018 (do té doby jsou dosavadní průkazky v platnosti).

Plastové průkazy vydávané ústředím se v současné době vydávat nebudou.

3. 4. 2017

Zkoušky pro získání odbornosti Preventista II. a III. stupně