Dnes je sobota, 25. 9. 2021, 15:07:30

Varujeme před extrémně silným větrem

V souvislosti s výstrahou Českého hydrometeorologického ústavu na extrémně silný vítr, platnou pro celou Českou republiku, upozorňujeme na rizika s tím související. HZS Jihomoravského kraje se plně připravuje na předpokládaný nárůst počtu událostí.

Výstraha je platná pro neděli 29.10. do 19h. Další informace sledujte na portálu ČHMU.

V souvislosti se silným větrem doporučujeme:

• Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty (např. květináče, zahradní nábytek), které mohou v důsledku větru ohrožovat okolí. Dávejte si pozor zejména na volně ležící plechy, skleněné výplně nebo jiné pevné a ostré předměty.
  • Bezpečný úkryt před silným větrem poskytují budovy s nenarušenou statikou. Omezte pohyb venku a jízdy autem, neschovávejte se pod stromy, nebo v okolí vyšších a starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), rozhodně nechoďte do lesa a nevydávejte se na horské túry.
  • Neparkujte auta pod stromy či v blízkosti něčeho, co hrozí zřícením, dávejte si pozor na vysoké sloupy.
  • Pokud za silného větru řídíte auto, jeďte maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné a hrozí také zvýšené nebezpeční střetu s překážkou na silnici. Předem si zjistěte, zda trasa vaší jízdy je průjezdná a vozovka sjízdná, abyste neuvízli.
  • Spadlých drátů elektrického napětí se nedotýkejte a vůbec se k nim nepřibližujte.
  • Sledujte vývoj situace ve sdělovacích prostředních.
  • Pomáhejte blízkým i nemohoucím, starým i dětem.
  • NEPODCEŇUJTE předpovídanou situaci a NEPŘECEŇUJTE vlastní síly, schopnosti a možnosti.
  • NEROZŠIŘUJTE poplašné a neověřené zprávy.
  • UVĚDOMTE SI, že největší hodnotu má lidský život a zdraví a až potom záchrana majetku

Nicole Zaoralová, tisková mluvčí MV-GŘ Hasičského záchranného sboru ČR

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

27. 10. 2017

Podzimní kolo hry Plamen Velké Opatovice 7.10.2017

V sobotu se ve Velkých Opatovicích uskutečnila podzimní část HRY PLAMEN a dorustu. Soutěžilo se i kategorii PŘÍPRAVKA. Náš okrsek byl zastoupen v kategoriích:

Přípravka: SDH Boroín

Mladší žáci: SDH Borotín, SDH Pamětice, SDH Sudice a SDH Šebetov

Starší žáci: SDH Pamětice, SDH Sudice a SDH Šebetov

Mladší dorostenky: Marková Veronika, Sedláčková Romana - SDH Borotín
                              Ožvoldíková Adriana - SDH Šebetov

Střední dorostenky: Čápková Veronika - SDH Borotín

Starší dorostenky: Tihonová Barbora - SDH Borotín

Střední dorostenci: Širůček Pavel - SDH Borotín

Všem mladým hasičům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho okrsku.

Podrobné výsledky:

Přípravka:      ZPV podrobně | ZPV pořadí

Mladší:            ZPV podrobně ZPV pořadí | štafeta dvojic

Starší:             ZPV podrobně ZPV pořadí štafeta dvojic

Dorost družstva:                  dorostenky | dorostenci

Dorostenky jednotlivkyně:

mladší podrobně střední podrobně starší podrobně

mladší pořadí střední pořadí | starší pořadí

Dorostenci jednotlivci:

mladší podrobně | střední podrobně |  starší podrobně

mladší pořadí střední pořadí starší pořadí

8. 10. 2017

Setkání zástupců SDH okresu Blansko - 11.11.201

7. 10. 2017

Školení vedoucích a instruktorů mládeže, 4. 11. 2017

Vážení vedoucí a potenciální vedoucí,

I v letošním roce se bude konat školení vedoucích a instruktorů MH. Toto školení proběhne 4. 11. 2017 od 7.30 v Bořitově.

Přihlašování je možné pouze přes Google formulář (najednou možno přihlásit všechny zájemce za sbor) do 28. října. Případné odhlášení ze školení zasílejte na mail oormblansko@seznam.cz

7. 10. 2017

RÓBANINSKÁ SLIVOVIČKA

rOUBANINSKÁ

1. 10. 2017

PODPOŘTE BLANENSKÉ HASIČE

podpora

29. 9. 2017

145.výročí založení SDH Vanovice 30.9.2017

Zveme Vás do Vanovic na slavnostní schůzi u příležitosti oslav 145. výročí založení SDH Vanovice. Pozvánku jsem vám sice předával na oslavách v Paměticích, nicméně ještě jednou připomínám, že je to v sobotu 30.září 2017 od 17.00 hodin v Kulturním domě ve Vanovicích.

Za SDH Vanovice přeje příjemný den a všechny zdraví

Svatopluk Dračka v.r.

Vanovice

24. 9. 2017

Pohár Uhřice - 23.9.2017

23. 9. 2017

O putovní pohár SDH Sudice - 16.9.2017

výsledky

Sudice

Fotky

16. 9. 2017

Nabídka studia v Univerzitě dobrovolného hasiče

Nabídka studia v Univerzitě dobrovolného hasiče (UDH) pro členy a funkcionáře Sdružení hasičů, Čech, Moravy a Slezska

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, prostřednictvím svých vzdělávacích zařízení: Ústřední hasičské školy Jánsk& eacute; Koupele , Ústřední hasičské školy Bílé Poličany a Centra hasičského hnutí Přibyslav nabízí členům a funkcionářům Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska možnost zvýšit své znalosti a dovednosti v rámci studia Univerzity dobrovolného hasiče. Toto studium je zabezpečováno ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou v Ostravě a Ostravskou univerzitou. Nový běh této osvědčené vzdělávací akce bude probíhat v letech 2018 – 2020. Bližší informace (směrnici studia, přihlášku) lze najít na internetových stránkách výše uvedených vzdělávacích zařízení (www.uhs.cz<http://www.u hs.cz/> , www.uhsbp.cz<http://www.uhsbp.cz/> , www.chh.cz ). Jsme plně přesvědčeni, že absolvování Univerzity dobrovolného hasiče bude přínosem pro zúčastněné osoby, i náš spolek. Význam studia podtrhuje i usnesení Shromáždění starostů ze dne 22. dubna 2017, které ukládá KSH a OSH vyhledávat a získávat členy a funkcionáře sdružení pro studium UDH 2018 – 2020 v ÚHŠ a CHH.

Za spolupráci velmi děkuje

Ing. Jan Karger