Dnes je sobota, 25. 9. 2021, 14:01:33

Organizační zabezpečení hry Plamen ročníku 2017 – 2018

Vážení vedoucí, OORM vydává toto organizační zabezpečení pro nový ročník hry Plamen a stanovuje podmínky dle Směrnice hry Plamen. Více v přiloženém PDF souboru.

OZ

Podzimní kolo hry Plamen a soutěže dorostu, Velké Opatovice 7. 10. 2017

Milí vedoucí a závodníci,

letošní podzimní kolo hry Plamen a soutěže dorostu se po roce uskuteční opět ve Velkých Opatovicích.

Prosím věnujte pozornost organizačnímu zabezpečení.

Přihlašování je možné pouze přes Google formulář (jeden formulář pro Plamen i dorost) a to do 30. 9. 2017. Pokud nedojde u družstva ke změně, není třeba vozit papírovou přihlášku.

V případě změny počtu přihlášených družstev je třeba tuto skutečnost nahlásit na mail oormblansko@seznam.cz nejpozději do 3. října do 20:00.

Dle usnesení Výkonného výboru Okresního sdružení hasičů Blansko OORM upozorňuje, že pokud některé družstvo MH nepřijede bez řádného odhlášení, vystavuje svůj SDH nebezpečí uložení sankce za neodebranou stravu.

OZ

Dotace mládež

Čerpání dotací na MTZ SDH pracujících s mládeží.

Kdo má zájem o čerpání této dotace, přihlásí se na mailu OSH Blansko, a to do 17.9.2017 s uvedením SDH a uvedením věcí MTZ, na které bude dotace čerpána vč. předpokládaných nákladů.

Zájemce musí splnit podmínky dle Metodického pokynu k čerpání dotací poskytnutých MŠMT v roce 2017, vše najdete ZDE!

S SDH bude uzavřena Dílčí dohoda dle přílohy č.9 daného Metodického pokynu. K čerpání dotace v letošním roce není třeba vést podvojné účetnictví! Podmínkou přidělení dotace mj. je, že SDH k dotaci dodá min. 30% částky z vlastních zdrojů.

O výši přidělené dotace rozhodne vedení OSH podle finančních možností a počtu žádostí do 20.9.2017, dotace musí být vyúčtována do začátku listopadu.

Vážení bratři starostové sborů

Vážené sestry starostky, vážení bratři starostové sborů a okrsků,

obracím se na Vás s problémem, který mě velice trápí a to je účast na shromáždění představitelů. Ze zkušenosti vím, že i Vy se zlobíte na své členy, když počítáte každou dušičku, která by mohla přijít, aby Vaše valná hromada byla usnášení schopná. Není Vám lhostejné, že řada lidí se snaží vše připravit a někteří člení nejsou ani schopni přijít a vyslechnout si co se vlastně v tom sboru děje a připravuje se do budoucna, nehleďe na skutečnost, že valná hromada sboru je nejvyšším orgánem každého sboru a mohou se na ní schválit změny, které mohou být pro daný sbor podstatné. Blíží se datum 11.11. kdy se uskuteční shromáždění představitelů sborů. Je mě jasné, že každý z Vás má plno povinností i to datum nemusí každému vyhovovat, ale nejste ve sborech sami a nikde není psáno, že sbor musí zastupovat starosta. Na shromáždění se dozvíte řadu informací, které Vám usnadní práci.

Teď něco málo pro okrskové starosty, organizujte společné cestování na shromáždění a hned vidíte kdo Vám jede a kdo nejede. A hned můžete působit na ty co shromáždění nemají zájem.  Nedělám si iluze, nejsme okres Žďár nad Sázavou, který má 250 sborů a na minulem shromáždění bylo přítomno 249 zástupců sborů. Přesto věřím, že letos se nás sejde víc jak ta nadpoloviční většina a Vy si odvezete domů potřebné informace.

Teď ještě pár slov k těm co si nesplnili svoje povinnosti. Ještě je řada sborů, které nepředaly přehledy o majetku a závazcích, není to vymysl náš ani ustředí, jde o povinnost, která vyplývá ze zákona. OSH za Vás přebírá Vaši povinnost a přehled o majetku za daný rok za Vás předává k soudu. Tedy jen pokud ho nahlásíte na OSH.  Podobně je ještě řada sborů, která si nepožádala o nový přístup do evidence a blíží se konec roku a bez přístupu do centrální evidence neuděláte hlášení ani kontrolu členské základny.

Oficiální pozváněna shromáždění představitelů sborů, obdržíte po 20.září kdy zasedá výkonný výbor OSH Blansko.

Přeji Vám všem krásný den

Mgr.Milan Vykydal

starosta OSH Blansko

Sadová 2, 678 01 Blansko

osh.blansko@c-mail.cz

tel.: 516 418 621(po, st.), 725 823 517

Borotínský pohár - 2.9.2017

3. 9. 2017

Smuteční oznámení

Parte

31. 8. 2017

130.výročí založení SDH Světlá 12.8.2017

Vážení bratři hasiči,

pro jistotu Vás ještě jednou zvu na hasičské oslavy do Světlé, které se budou konat v sobotu 12. srpna v místním kulturním domě a okolí. Tato akce je součástí celovíkendových oslav a setkání rodáků v naší obci. Začátek schůze je naplánován na 12:30 hodin. Bude pro Vás přichystán oběd i něco k pití.

Program bude pokračovat ve 13:30 hodin předáním vyznamenání členům místního sboru a představení nového hasičského praporu. Poté budou následovat hasičské ukázky (světelská koňská stříkačka, automobilová stříkačka Daimler z Lysic, zásah hasičů z Velkých Opatovic a další). Zhruba v 16 hodin půjde průvod na výletiště, kde bude následovat posezení s hudbou.

Vozidla parkujte dále od kulturního domu, neboť u přilehlého rybníka musí zůstat dostatek prostoru.

Děkuji a těším se na Vaši návštěvu.
Eduard Dokoupil, starosta SDH Světlá.

Světlá

7. 8. 2017

PROVOZNÍ DOBA KANCELÁŘE OSH BLANSKO

Sadová 2, Blansko

Do odvolání, prosím konzultujte termín Vaší návštěvy kanceláře OSH Blansko se starostou mob.: 725 823 517.

Za Vaše porozumění děkuji.

Mgr.Milan Vykydal

starosta OSH Blansko