Dnes je neděle, 31. 5. 2020, 17:36:42

Požár Světlá

Kdy: 1. ledna 20015 v 03:08

Podtyp: Kontejner

Popis: P dvou plastových kontejnerů. Lokalizace 3:26, likvidace 3:42. Odjezd.

Jednotky: PS Blansko, PS Boskovice, SDH Světlá

Obec: Světlá

Část obce: Světlá

Stav: Ukončená

převzato  http://www.firebrno.cz/modules/incidents/detail.php?filter[id]=168204062&district_id=3701

1. 1. 2015

Požár Vanovic - Drválovice

Převzato z www.firebrno.cz

Hasiči z hořícího domu vynesli ženu

2014-12-23 P RD Vanovice 18.jpg 23. 12. 2014, Vanovice – Čtyři jednotky vyrazily k požáru rodinného domu, ve kterém se měli nacházet lidé. Dvě průzkumné skupiny prohledaly hořící dům a zachránily starší ženu. Požár se podařilo definitivně dohasit po dlouhých pěti hodinách. Škoda dosahuje statisíců. Příčina je stále v šetření.

Šestnáct minut po třetí hodině ranní vyrazily profesionální a dobrovolné jednotky k požáru verandy rodinného domu. Hasiči měli informaci, že by se v domě měli nacházet lidé. Při příjezdu na místo události již byla celá veranda v plamenech. Hořela i sedlová střecha. Dvě průzkumné skupiny vnikly do domu. V zakouřeném prostoru hasiči vyhledali starší ženu. Zachránili ji oknem, protože vstupní dveře byly zachváceny ohněm. Zraněnou ženu předali do péče jihomoravské záchranky.

V domě se nacházela i kočka. Tu rovněž hasiči zachránili. Dále z domu vynesli propanbutanovou láhev. Aby zamezili jejímu roztržení, museli ji chladit proudem vody. Hasiči dostali plameny pod kontrolu čtyřmi vodními proudy.

Při dohašování jednotlivých ohnisek museli hasiči používat dýchací techniku, aby se nenadýchali všude přítomných zplodin hoření. Velitel zásahu si povolal posilovou jednotku, tak aby se hasiči při náročném dohašování, které trvalo přes pět hodin, mohli střídat. Lokální ohniska dohledávali termokamerou.

Vyšetřovatel požárů vyčíslil škodu na půl milionu. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

David Jirouš, HZS JMK

23. 12. 2014

Kompletní výsledky OLM ročníku 2014

Dne 29.11.2014 skončil další ročník OLM. Konečné výsledky v kategoriích mladší a starší žáci, dorostenci - jednotlivci naleznete v následujícím odkazu.

Videa z vyhlášeni

Foto ze soutěže

30. 11. 2014

Schůze okrsku

Schůze okrsku Šebetov se koná v neděli 30.listopadu v restauraci v Sudicích. Začátek v 9,00 hodin. Každý sbor si připraví krátkou zprávu o svých aktivitách za období od okrskové soutěže. Srdečně zve výbor okrsku.

24. 11. 2014

Školení vedoucích mládeže 1. 11. 2014

V sobotu 1. listopadu 2014 se od 7:30 v restauraci U Sluníček
v Těchově
uskuteční školení vedoucích mládeže. Pokud máte zájem, podrobnosti o školení najdete v
organizačním zabezpečení.

Za náš okrsek se školení zúčastnili zastupci SDH Borotín, SDH Šebetov a SDH Vanovice. Po celodenním školení následovalo přezkoušení znalostí testem (40 otázek). Všichni toto přezkoušení zvládli zacož jim patří poděkování .

JH

2. 11. 2014

Shromáždění představitelů SDH 8.11.2014

V sobotu 8.listopadu 2014 se od 10:00 uskuteční v kulturním domě v Drnovicích "Shromáždění představitelů SDH okresu Blansko".

Prezence  delegátů: 09:15 - 09:45

Zahájení jednání: 10:00

Program:

1. Zahájení a přivítání hostů
  2. Návrh a schválení programu
  3. Volba mandátové, navrhové, volební komise a zapisovatele
  4. Zpráva o činnosti OSH za uplynulé období
  5. Zpráva odborných rad (mládeže, velitelů, prevence a aktivu Zasloužilých hasičů)
  6. Zpráva OKRR o hospodaření OSH za 1. až 9.2014
  7. Zajištění VVH SDH a okrsků
  8. Informace o shromáždění starostů OSH z 17.10.2014
  9. Návrh hlavního zaměření činnosti OSH na rok 2015
  10. Volba náměstka starosty OSH a kooptace člena VV OSH
  11. Diskuse
  12. Návrh a schválení usnesení
  13. Závěr

14. 10. 2014

Výsledky ZPV - Lysice 11.10.2014

Dne 11.10.2014 se v Lysicích uskutečnil ZPV. Děkujeme za účast družstvům mladých hasičů SDH Borotín, SDH Sudice, SDH Šebetov, SDH Vanovice, dorostenkám a dorostencům SDH Borotín. Poděkování patří i vedoucím jednotlivých družstev. Zde naleznete všechny výsledkyfoto.

Výsledky zástupců našeho okrsku:

Celkově ML podzim, ZPV podrobně ML, ZPV pořadí ML, Štafeta dvojic ML

Celkově ST podzimZPV podrobně ST, ZPV pořadí ST, Štafeta dvojic ST

Dorky J mladší, Dorky J mladší pořadí

Dorky J střední, Dorky J střední pořadí

Dorci J starší, Dorci J starší pořadí

11. 10. 2014

O pohár starosty SDH Cetkovice

SDH Cetkovice si Vás dovoluje pozvat

na 8. ročník hasičské soutěže v požárním útoku

"O pohár starosty SDH"

Datum konání: sobota 4.10.2014

Místo konání: u KD v Cetkovicích

Kategorie: muži, ženy

Časový rozvrh:

- do 13:00 příjezd družstev

- 13:15 nástp, porada velitelů

- 13:30 zahájení soutěže

Propozice pro požární útok:

- pravidla dle PS

- dopravní vedení: 2B + 2x2C, pro obě kategorie stejné

- nářadí má každý sbor vlastní

- ústroj jednotná, může být sportovní

28. 9. 2014

Prověřovací cvičení

Na  25.9.2014 jsem ze své funkce velitele okrsku naplánoval okrskové prověřovací cvičení, a to konkrétně pro JPO Vísky, Sudice, Knínice, Vážany, Šebetov, Vanovice, Borotín a Pamětice.

Tomuto cvičení předcházelo vypracování taktického plánu této akce, které jsem odeslal na KOPIS(Krajské operační středisko), proto také nebyl žádný problém se svoláním jednotek. Podotýkám, že o tomto cvičení neměl nikdo ani tušení.

Velice mile mě překvapilo, že po vyhlášení poplachu se do 15 minut sjely všechny jednotky, které byly povolány mimo JPO Vážany. Samotné cvičení trvalo asi 1 hodinu a dopravovala se při něm voda z podzemní nádrže za kapličkou k zemědělské kůlně na konci vesnice.

Cílem tohoto cvičení bylo hlavně prověřit funkčnost svolávání jednotek při poplachu, akceschopnost a připravenost jednotek a prověření znalostí signálů při dálkové dopravě vody.

Těším se na další akce, které pokud setrvám ve své funkci, budou jistě v plánu.

Dominik Dračka, velitel okrsku Šebetov.

25. 9. 2014

Výsledky XVI. ročníku soutěže mladých hasičů „ O Borotínský pohár “

7. 9. 2014